Olta Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Olta Makinesi Tavsiye

Bir olta makinesi almadan önce güzel bir olta kamışı seçimi yapmış olduğunuzdan emin olmanız gerekmektedir. Her olta her kamışa takılabilse de bazı olta makineleri kamışa göre çok güçsüz kalabilir ya da fazla ağırlık yaparak dengenizi bozabilir. Ürün açıklamalarının hepsinde olta makineleri için ağırlık değerleri yazmaktadır. Yine de bu konuya çok takılmamak gerekmektedir. Burada vurgu yapılan 3,60 m. boyu olan bir kamışa 500 gr. ağırlığındaki bir olta makinesi takmak çok yanlış bir karar olacaktır.

Olta Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Olta makinelerinde en önemli unsurlardan biri bilye sayısıdır. Ancak bilye sayısı bazı durumlarda yanıltıcı olabilir. Bu durumda makinenin markasına ve fiyatına bakarak bir analiz yapmanız gerekmektedir. Fiyatı 60 lira olan 10 bilyeli bir olta makinesinin bilyelerinin çok güçlü olmadığını anlamak zor değildir.

Hangi Makineye Hangi Misina Kullanılmalı

Normal şartlar altında her makineye her misina hatta her ip bile kullanılabilir. Bu durumda iki farklı alternatifiniz bulunmaktadır. Dilerseniz misinalar kategorisinden uygun bir misina seçebilir dilerseniz de bize haber vererek ücretsiz şekilde olta makinenizin istediğiniz kalınlıkta ve kaliteli misinayla sarılı olarak gelmesini isteyebilirsiniz.

Olta Makinesi Yorumları

Mağazamızda bulunan tüm ürünler müşterilerden gelen dönüşlere göre düzenlenmekte olup memnun kalınmayan ürünler bir daha satışa sunulmamaktadır. Ürün konusunda seçici davrandığımız için kategorimizde çok fazla ürün bulunmasa da iyi olduğuna gerçekten inanmadığımız hiçbir ürün bu listede bulunmamaktadır.

En İyi Olta Makinesi Marka ve Fiyatları

Piyasada neredeyse her fiyata makine bulmak mümkün olup genel olarak deniz için kullanılabilecek bir olta makinesi fiyatı 60 lira civarından başlamaktadır. En iyi olta makinesi markaları arasında Okuma, LineaeffeNomura, Banax, Captain ,Daiwa ve Shimano bulunmaktadır. Ayrıca kamışlarda olduğu gibi makinelerde de spin, surf gibi makine türleri bulunmaktadır.

Olta Makinesi Tamiri

Ürünlerde yaşanabilecek belirli sıkıntıların tamir edilerek çözülmesi mümkündür. Garantili olmayan ürünlerde bile bir sorun yaşadığınızda bizi arayarak sorunu anlatmanız durumunda sizlere ürünün tamir edilip edilemeyeceği bilgisini verebiliriz. Tamir edilmesi mümkünse, kargo ücretinin ödenmesi şartıyla makine tamir edilir.

Bir Cevap Yazın