Olta Kamışı Tavsiyeleri – Kamış Kalitesini Anlama

Balıkçılığın en önemli parçalarından biri olan olta kamışı balık takımının bel kemiğini oluşturmaktadır. Bu yüzden en uygun olta kamışı seçimini yapmak başlangıç için en önemli unsurlardan biri sayılabilir. Bunun için de hangi sularda avlanacağınıza iyi karar vermeniz gerekmektedir. Tatlı su oltası (göl kamışı) ve tuzlu su oltası (deniz kamışı) farklı şeylerdir. İkisi birbirinin yerine kullanılamaz.

Olta Kamışı Kalitesi Nasıl Anlaşılır

Avlancağınız suyu seçtikten sonra olta kamışı araştırmasına geçebilirsiniz. Örneğin deniz için dayanıklı bir kamışın 150 gr. üzerinde atış gücü olması yeterince dayanıklı olduğunu gösterir. Göl kamışları ve tekne kamışları içinse bu değer 40 gr’a kadar düşebilir. Belirli bir seviyenin üstündeki kamışlar güçlü bir olta makinesi ile harika performans sergileyebilir.

Olta Kamışı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Öncelikle her alanda olduğu gibi olta kamışları için de genel bir iyi kavramı bulunmamaktadır. Her kamışın farklı bir kullanım alanı olup kendi kullanımınıza en uygun olan modeli seçmeniz gerekmektedir. Mağazamızda bulunan ürünler müşterilerden gelen geri dönüşlere göre düzenlenmekte olup gerçekten kaliteli olduğunu düşünmediğimiz hiçbir ürün satışa sunulmamaktadır.

Kamış Türleri Nelerdir

Hepsi farklı amaçlarla kullanılabilen kamış türleri bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenleri spin kamışsurf kamışteleskopik olta kamışıtekne oltasıgöl kamışı olarak adlandırılmaktadır.

En İyi Olta Kamışı Markaları ve Fiyatları

Olta kamışı fiyatları ve modelleri sürekli değişken olsalar da genel olarak fiyatları 60 lira civarında başlamaktadır. En popüler kamış markaları arasında LineaefeeOkumaSavege GearCaptain ve Nomura markaları bulunmaktadır. Bunların dışında adı çok duyulan Shizuka gibi isimler genel olarak bu markalara ait modellerdir.

Bir Cevap Yazın