Olta Kamışı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Balık avında kullanılan takımların en önemli parçası olan olta kamışı seçimi hakkında bilmeniz gereken birkaç detay var. Olta kamışı alındıktan sonra sürekli kullanılan bir malzeme olduğu için doğru ürünü seçmek çok önemlidir. Aksi taktirde balıkçılık bir hobi değil eziyet halini alabilir. Bu yüzden kamış seçerken acele etmemeniz gerekiyor.

Avlanacağınız Suyu İyi Tanıyın

olta kamışı balık takımı seçimi

Her ne kadar her kamışı her suda kullanmak mümkün olsa akıntılı ve durgun sularda aynı kamışı kullanmak aynı performansı sağlayamayabilir. Bu da durgun sularda daha kısa ve düşük kurşun atarlı bir kamışın daha kullanışlı olduğu anlamına gelirken hareketli sularda uzun ve ağır kurşun atarlı bir kamışın tercih edilmesinin daha doğru olacağı anlamına gelir.

Doğru Makineye Sahip Olduğunuza Emin Olun

Olta kamışı ve makinesini ayrı ayrı alan kullanıcıların en sık yaşadığı sorunlardan biri de alınan kamış ve makinenin güçlerinin birbirinden çok uzak olmasıdır. Bu durumda olta takımından istediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Çok güçlü bir kamışa güçsüz bir olta makinesi almaktansa orta seviye bir kamışa orta seviye bir makine almak daha doğru olacaktır. Uzmantv tarafından hazırlanmış olan bu video konuyu görsellik desteğiyle anlamınıza yardımcı olabilir.

Kamışa Gözünüz Gibi Bakın

Olta kamışlarında hiçbir firma garanti verememektedir. Kamışların kırılması %90 oranında kullanıcı hatalarından dolayı meydana gelmektedir. Aldığınız kamışı iyi tanımazsanız ona gereğinden fazla kapasite yükleyerek kırılmasına sebep olabilirsiniz.

Uygun Kamış Nasıl Bulunur

Pek çok balık mağazasından veya internet sitesinden araştırarak yeni kamış modelleri keşfedebilirsiniz. Bizim tavsiye ettiğimiz en uygun kamışları uygun fiyata bulabileceğiniz onlarca modelin olduğu listeye göz atmak için tıklayınız.

1 Comment

  1. Pingback: Çapari Yapımında Kullanılan Malzemeler – Kaan Av

Bir Cevap Yazın