Kurusıkı Tabancalar Ateşli Silah Mıdır

Kurusıkı tabancalar her ne kadar “ses tabancası” olarak anılsalar da hala insanların aklında çalışma sistemlerine dair soru işaretleri bulunmakta. Bu sorulardan en çok karşılaştığımız soru, her ne kadar temel bir konu olsa da “kurusıkı tabacalar ateşli silah mıdır” sorusu.

Kurusıkı Tabancalar Nasıl Çalışır

Kurusıkı Ses Tabancaları birer ateşli silah olmakla beraber barut gazı ile çalışırlar. Kullandıkları mermiler normal tabanca mermileri gibi olmayıp uçları sivri değildir.
Kurusıkı Mermisi
Yukarıdaki görselde kurusıkı tabancaların kullandığı mermiler görünmektedir. Bu mermiler tabancanın namlusundan atılmamakla birlikte boş kovan olarak tabancadan atılırlar. Bu da kimseye zarar verebilecek bir güç doğurmaz.
kurusıkı tabancalar yaralar mı

Kurusıkı Silah Zarar Verir Mi – Yaralar Mı

Her ne kadar dışarı mermi atan silahlar olmasalar da ateşli silah olmalarından ötürü dışarı bir miktar alev vermektedirler. Bu da namlunun bir metre kadar önünde bulunan herhangi bir cisim üzerinde yanıcı etki yaratabilmektedir. Aynı şekilde insan vücudu üzerinde de kalıcı yanıklar oluşturabilme ihtimali vardır. Ancak ölümcül bir yaralanmaya yol açtığı şimdiye kadar görülmemiştir.

Bir Cevap Yazın