İnternetten Satılan Ruhsatsız Tüfekler

Bir ziyaretçimizden gelen videoda, internetten satın alınan ucuz ve ruhsatsız bir tüfeğin kullanım sırasında hayati risklere yol açabilecek sorunlara yol açtığı görülmektedir.

Ruhsatsız tüfeklerin hangi malzemeler kullanılarak üretildiğini kimler tarafından imal edildiğini asla bilemeyiz. Ucuz av tüfeği adı altında satılan bu ürünler büyük yaralanmalara ve can kayıplarına yol açabilmektedir.

Ruhsatsız Av tüfeği Cezası 2020

Etik olmamasının yanı sıra bu tarz ürün kullanımlarının yasalar karşısında da bir cezası bulunmaktadır. Bu cezalar sürekli değişmekte olup hem adli para cezası hem de hapis cezası olarak uygulanabilmektedir.

Ruhsat Gerektirmeyen Av Tüfekleri

Pek çok kullanıcı tarafından sorulan bir diğer soru da bu. İnternet üzerinde böyle iddialar yayılsa da bu doğru değildir. İstisnasız tüm tüfekler için ruhsat gerekmektedir.

Ruhsat Nasıl Alınır

Hayatınızı riske atmak yerine ruhsatlı bir tüfek almayı tercih edebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız  Tüfek satın alma belgesi nasıl alınır isimli yazımızı okuyarak konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu Tüfeklere Karşı Ne Yapmalıyız?

Karşılaştığınız bu tarz satışlara itibar etmemeniz gerekmektedir. En iyi av tüfeği her zaman ruhsatlı olandır. Türk standartları enstitüsünün uygunluk şartlarını yerine getirmeyen tüfekler av bayilerinin vitrinlerinde yer alamamaktadır.

Bir Cevap Yazın