Çapari Yapımında Kullanılan Malzemeler

Balık avında en önemli av malzemelerinden biri olan çapariyi kendiniz yapmanız da mümkündür. Bu şekilde hem takımı daha ucuza mal edebilecek olup hem de kendinize yeni bir uğraş edinebileceksiniz. Ancak bunu yapabilmek için birkaç malzemeye ihtiyacınız var. Bu malzemelerin hepsi balık malzemesi satan mağazalarda ve sitemizde ürünler bölümünde bulanabilecek ürünlerdir.

Çapari Yapımında Kullanılan Malzemeler

Çapari yapımında kullanılan en önemli malzeme köstektir. Hazırlamak istediğiniz takımdaki tüylerin rengini ve iğnelerin boyunu köstek takımı alırken seçersiniz. Köstek takımları istavrit gibi küçük balıklar için 100’lü takımlar halinde satılırken daha büyük takımlar 50’li olarak satılmakta olup bazen üreticiye değişiklik gösterebilmektedir.

Balık Kösteği

Aldığınız köstekleri bağlayabilmek için bir misinaya ihtiyacınız vardır. Almış olduğunuz misinanın üzerine köstekleri teker teker bağlayarak takımın ana parçasını hazırlamış olacaksınız. Köstekleri ister 10’lu ister 15’li bağlayabilirsiniz. Özel hazırladığınız köstekler takımı en rahat kullanabileceğiniz hale getirmenize de imkan sağlamış olur. Ardından takımı çapari haline getirmek için köpüğe ihtiyacınız bulunmaktadır.

Malzemeleri Nereden Bulabilirim?

Ürünlerin hepsini bulabileceğiniz Balık Avı ürünleri kategorisine buradan ulaşabilirsiniz. Eğer bu işlemin zor olduğunu düşünüyorsanız çok pahalı olmayan çapariler kategorisine buradan ulaşabilirsiniz.

Çapari İle Balık Avı Nasıl Yapılır

Çapari ile balık Avı Nasıl Yapılır

Denizde yapılan balık avcılığı epey kolay ve herkesin yapabileceği bir iştir. Hobi olarak tercih edilmesinin en büyük sebebi de budur. Öncelikle almış olduğunuz çapari takımını köpüğünden ayırıp oltanızın ucundaki fırdöndüye bağlamanız gerekmektedir. Diğer tarafına da istediğiniz ağırlıktaki bir kurşun bağlayarak oltanızı deniz doğru sallayabilirsiniz. Ancak henüz bir oltanız yoksa Olta Kamışı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz isimli yazımıza bakmanızı kesinlikle öneririz.

Bir Cevap Yazın